polityka gospodarcza

Zwyciętwo frakcji Doraźnej Polityki Łatania

0 Comments

Nowy projekt ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych, będący w istocie rzeczy Ustawą o Przekroczeniu Progu Ostrożnościowego, to dla ekonomisty dowód zwycięstwa frakcji Doraźnej Polityki Łatania. Jest już niewesoło, ba, robi się źle, skoro dawną ostrożność wyłącza się w 2013 roku. Może to czar pechowej daty? Deliberować będą o tym w budynku o owalnych ścianach.

Nie ma sensu wiele się rozpisywać o straconych szansach i nadziejach na reformy. Teraz może nie być na nie czasu, a rząd, przyciśnięty do finansowej ściany, może zacząć wyprzedawać swoje skarby “po taniości”- jak mawiają młodzi ludzie.

Rząd, przed którym dodatkowo wyrastają ogromne problemy demograficzne w związku z emigracją młodych, boryka się z presją starzejącego się społeczeństwa, coraz bardziej zależnego od pomocy socjalnej. Polska może zacząć przypominać pacjenta, kolejnego chorego w europejskim lazarecie spowolnienia kończącego erę gospodarczej frywolności i wielkich rządowych planów tradycyjnie zrozumianej modernizacji.

Adam, GP

By


Readers Comments (0)