Warning: include_once(/home/poselska/ftp/fufu/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ugxsspmkgl/domains/poselska.pl/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 8

Warning: include_once(): Failed opening '/home/poselska/ftp/fufu/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/ugxsspmkgl/domains/poselska.pl/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 8

Warning: mysql_list_tables(): Access denied for user 'ugxsspmkgl'@'localhost' (using password: NO) in /home/ugxsspmkgl/domains/poselska.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-contact-form/ajaxcf.php on line 123

Warning: mysql_list_tables(): A link to the server could not be established in /home/ugxsspmkgl/domains/poselska.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-contact-form/ajaxcf.php on line 123

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ugxsspmkgl/domains/poselska.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-contact-form/ajaxcf.php on line 124
Perspektywy “wojny internetowej” i promocji “doktryny Putina” w polskim Internecie | Gazeta Poselska

bezpieczeństwo

Perspektywy “wojny internetowej” i promocji “doktryny Putina” w polskim Internecie

0 Comments

Przez lata obserwowałem sieć Internet, raczej z perspektywy czytelnika książki “The Masterswitch”. Traktowała ona o metodach kształtowania świata mediów. Pokazywała ona że nowe technologie informacyjne miały za zadanie raczej spacyfikowanie ludności niż danie jej realnej wolności.

Maria Bielawska: militarne interwencje ZSRR (Rosji) po II wojnie światowej: Węgry 1956, Czechosłowacja 1968, Angola 1976, Afganistan 1979, Litwa 1991, Czeczenia, Kraj Stawropolski, Osetia Pn., Inguszetia, Dagestan 1994- 1996, Czeczenia 1999-2009, Osetia Pd. 2008, Gruzja 2012, Półwysep Krymski 2014, (Transfer 700 komandosów do Naddniestrza- 9 marca 2014- przyp. red.)

Przez lata byłem użytkownikiem sieci Internet- mając modem od około 1994 roku, a później stałe łącze. De facto wychowałem się na sieci Internet, już od 1998 roku korzystając z niego pasjami i codziennie.

Internet kiedyś był światem bardzo wolnościowym, był światem miłośników wolności, i to dość globalnie, w skali całej Polski. Dziś – po tym dawnym Internecie nie ma śladu. Są jakieś małe wysepki intelektualnej dyskusji, ciekawych komentarzy, ale- są ogromne przestrzenie sieci które mnie przerażają- powstał “Internet masowy”, odpowiednik dawnych massmediów. To tam koncentruje się największa część prac “astroturferów”- promujących “doktrynę Putina”.

Co ciekawe, żaden chwalący Kreml komentarz nie pochodził z komputera zlokalizowanego na terytorium Federacji Rosyjskiej. Zwolennicy doktryny Putina mieli adresy IP w Niemczech, Szwajcarii, Grecji, a nawet w Stanach Zjednoczonych. W ocenie ekspertów zajmujących się cyberterroryzmem, właśnie to potwierdza, że Rosja przeprowadza zmasowany atak na Polskę.
(wg natemat.pl)

Portale jakie prowadzę nigdy nie były w żaden sposób reklamowane- czasem wkleję link do sieci społecznościowej czy roześlę- raz na ruski rok- informację majlem. Po prostu nie reklamujemy serwisów- wolę te pieniądze zainwestować w poprawę ich jakości.

Zresztą- za bardzo nie ma czego reklamować- serwisy te w większości wykonałem sam, a gdy wynajęliśmy programistę, ten, po otrzymaniu ok. 7-8 tys. PLN powiedział nam abyśmy “spierdalali” (cytat dosłowny), ponieważ kwoty – w stosunku do zadań- były wg niego dość niskie, niegodne jego wysiłku. Pana informatyka nie przekonało nawet zlecenie na większą kwotę kilkudziesięciu tysięcy- wykonał nieco za zaliczkę którą otrzymał i nie zrobił wiele więcej.

Nie jesteśmy mediami całkowicie komercyjnymi, bo i trudno być komercyjnym w świecie w którym- nawet codzienne gazety papierowe potrafią wychodzić niemal bez żadnych reklam…. Nie ma sensu być komercyjnym w świecie w którym- od lat dopłacam do biznesu i jestem już tym nieco przerażony.

Tym większą rolę odgrywają w sieci media za które ktoś płaci. Pomyślcie sobie Państwo jaką siłę rażenia muszą mieć kampanie sponsorowane przez np. sąsiednie państwa? Gazety dziś nie mają pieniędzy, media – część potrali internetowych nie wiadomo z czego się utrzymuje (nasze media są przejrzyste, wyniki finansowe są w sądzie). Jakiekolwiek zewnętrzne pieniądze – także za uprawianie lobbingu na rzecz krajów ościennych- zostaną wchłonięte przez rynek- istnieją setki innych mediów, a reklam jest bardzo mało.

(opr. AF)

By


Readers Comments (0)